Apartment La Vela


Apartment A in La Vela building is located in Santa Maria, close to windsurfing spot Ponta do Leme. Its floor area is 100 m2, with two bedrooms and one multipurpose room. There is a small storage of windsurfing boards and sails in the apartment. Apartmán A v budove La Vela sa nachádza v Santa Maria, v bezprostrednej blízkosti windsurfistického pointu Ponta do Leme. Jeho podlahová plocha je luxusných 100 m2 v dvoch spálňach a jednej viacúčelovej miestnosti. Súčasťou apartmánu je uskladnenie windsurfov a plachiet.
The route from the apartment to the beach and windsurfing spot is paved, the distance is about 150 m, therefore transfer of windsurfing material is not problematic. There is also folding windsurfing trolley available in the apartmet. Cesta od apartmánu k pláži - windsurf pointu je spevnená komunikácia, presun wind- surfového materiálu nie je žiadnym problémom, v apartmáne je aj windsurfistický skladací vozík.

Angulo restaurant and windsurfing station is located on the closest point of the beach. John Angulo is well known windsurfer, world champion in wave windsurfing, slalom rider currently, number 11 in PWA ranking. His restaurant offers local and international food for a reasonable price. Nobody is surprised seeing windsurfers here, sit in the wet neoprene right from the sea.

Reštaurácia a windsurfová požičovňa Josha Angula je na najbližšom mieste pláže. Josh Angulo je známa osobnosť windsurfingu - svetový šampión vo wave windsurfingu, momentálne jazdiaci slalom, 11-ka v PWA rankingu. Reštaurácia poskytuje medzinárodné aj lokálne jedlá za prijateľnú cenu. Nikoho neprekvapuje, keď tam surfisti sedia v mokrých neoprénoch - rovno z vody :-)
Minimarket is located on the half way between apartment and beach. Goods in this minimarket are European, mostly Italian and Portuguese. Italian and Portuguese influence is almost everywhere, but there is no problem to communicate in English with almost everyone. Minimarket is located in Leme Bedje complex.

Na polceste medzi apartmánom a plážou je minimarket s cenami o niečo nižšími ako v ČR alebo SR. Potraviny v minimarkete sú európske, najmä talianske a portugalské. Portugalský a taliansky vplyv je tu cítiť na každom kroku, anglicky sa tu však dohodnete takmer s každým. Minimarket je lokalizovaný v komplexe Leme Bedje. Own (brought) windsurf material can be stored temporarily in the apartment (Apartment is on the ground floor with the terrace). There is also the possibility to store the material (also the rigged sails) in Angulo windsurf station, price is negotiable.
Vlastný (donesený) windsurf materiál sa dá prechodne uskladniť priamo v apartmáne (apartmán je prízemný s terasou). Materiál sa dá uskladniť aj vo windsurf požičovni u Angula, Cena dohodou.
Apartment with 100 m2 is suitable for four people. The apartment has also the windsurfing equipment. Equipment is rented separately, if used
Apartmán - 100 m2 - je vhodný pre štyri osoby. Súčasťou apartmánu je aj windsurfová výbava. Prenajíma sa zvlášť, pokiaľ sa používa. The rental price of the apartment is 360 EUR for one week. Maximum capacity of the apartment is 4 people.
Cena apartmánu na týždeň je 360 EUR. Cena je stanovená pre 4 osoby, maximálna kapacita apartmánu
. Bathroom, with hot water, is in the apartment, there is also shower, toilet, sink, and mirror.
Kitchen and dining table is for four people, there is also refrigerator, gas cooker, pots and dinnerware. There are clean sheets and blankets on the beds in bedrooms.
Kúpelňa, teplá voda je samozrejmosť, sprchovací kút, záchod, umývadlo, zrkadlo. Kuchyňa a jedálenský stôl - pre štyroch, funkčná chladnička, plynový sporák, hrnce a riady. Čisté povlečenie na posteliach a čisté prikrývky. There is very good temperature in Santa Maria at night, air condition or heating is not necessary. Moreover, the apartment is located on the ground floor, so it is not overheated. V noci je v Santa Marii veľmi príjemne, klimu ani kúrenie netreba, apartmán je prízemný, neprehrieva sa. Spacious terrace is useful for sitting and also for temporary storage of windsurfing and swimming material to dry before placement in the apartment. There is a space for smoking, cup of coffee, but also for drying, it partly captures the morning sun. (The sun is high we are on the 16-th degree). Afternoon sun is shining on the other side of the building; therefore the apartment is not overheated.
Priestorná predzáhrdka. Využiteľná na posedenie aj na prechodné uloženie surfového-kúpacieho materiálu na vysušenie pred odložením do apartmánu. Priestor na pofajčeie, kávičku, ale aj na sušenie prádla - čiastočne zachytáva doobedné slnko(slnko je vysoko sme na 16-tom stupni). Poobedné slnko svieti z druhej strany a neprehrieva apartmán. Welcome to the apartment. Vitajte v apartmáne, milosc@t-zones.sk, +421 903 44 73 90 Miloš Ceconík, owner, majiteľ